שאלות נפוצות

האם אני צריך פסנתר בבית כדי להתחיל לקחת שיעורי פסנתר?
כן, תלמיד לנגינה צריך להתאמן כל יום ופסנתר בבית חיוני ליעילות השיעורים. למי שרוצה לחכות עם רכישת פסנתר, יש אפשרות לשכור פסנתר בתשלום דמי שכירות חודשית, וכעבור תקופה לרכוש את הפסנתר בקיזוז מלא של כל דמי השכירות ששולמו (או להחזירו). אפשרות אחרת, לא הטובה ביותר, היא להתחיל להתאמן על פסנתר חשמלי (לא אורגנית).    
באיזה גיל הילד שלי יכול להתחיל ללמוד פסנתר?
מניסיוני, הגיל הממוצע הוא 6, לפעמים גם קודם. בגיל זה, בדרך כלל, יש לילד יכולת ריכוז מספיקה כדי לשבת וללמוד מקצבים ותבניות מלודיות פשוטות.
כמה זמן צריך להתאמן?
יותר חשוב לבלות זמן איכותי ליד הפסנתר, מאשר לבלות זמן רב ליד הפסנתר. חשוב להקדיש זמן מרוכז לנגינה מידי יום.
כמה זמן לוקח ללמוד לנגן בפסנתר?
עם אימון אפשר להגיע לרמת נגינה בסיסית בשנה הראשונה. התלמידים שלי לוקחים שיעורי נגינה על פני תקופה ארוכה יותר, כי הם מרגישים שהם מתקדמים כל הזמן והם מוצאים את השיעורים מהנים.  
האם אני מבוגר מידי להתחיל ללמוד לנגן בפסנתר?
אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל ללמוד פסנתר. זה דורש אופי מיוחד לפנות זמן ולקחת שיעורי נגינה על בסיס קבוע בגיל מבוגר.  
האם אני מתאים לנגינה על פסנתר? האם בני/ביתי מתאימים לנגינה על פסנתר?
כן, כל אחד יכול לנגן על פסנתר אם הוא רוצה ללמוד ולהשתפר בנגינה בכלי. נכון, האופק משתנה מתלמיד לתלמיד, לא כולם יכולים לנגן כמו רובינשטיין (מגדולי הפסנתרנים במאה העשרים), אך כל תלמיד יכול להגיע להישגים יפים וליהנות מנגינה בפסנתר.  
האם יש גיל מסוים שמומלץ להתחיל בו בשיעורי נגינה ומדוע? האם יש כלי מסוים שמומלץ להתחיל לנגן עליו?
ישנם כלים שמומלץ להתחיל לנגן בהם רק מגיל 9 או 10 בגלל סיבות פיזיות (כלי נשיפה מעץ או ממתכת, גיטרה קלאסית). נגינה בפסנתר אפשרית בד"כ בגיל 6. מומלץ להתאים את גישת ההוראה לנתונים ולמאפיינים של התלמיד הצעיר.  
מהם היתרונות ללימוד בגיל צעיר, והאם יש יכולות “טבעיות” שמאפשרות הטמעה טובה יותר של התהליך?
כמו בכל תחום בגיל צעיר ניתן לעצב את הידיים והגוף לנגינה. ישנם היתרונות הברורים של זמן וראש פנויים יותר לתרגול וללמידה. בגיל צעיר התלמיד מתרגל לשגרת חיים עם כלי הנגינה שלו וזה הופך להיות חלק טבעי בסדר היום שלו.  

 

יש לך שאלה נוספת? צור קשר